portal osiedli, dzielnic i miast

Wrocław Maestro - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Maestro - sprawy osiedlowe » Forum » Prośba
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Prośba

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
maestro3 
   

Nowy na forum


Wiek: 38
Dołączył: Pią Cze 15, 2018 12:29
Posty: 2
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Cze 15, 2018 12:34    Temat postu: Prośba

Witam, jestem tu gościem. Chciałem tylko grzecznie poprosić, abyście Państwo nie robili sobie deptaka z dojazdówki ul. Schuberta do osiedla Maestro III. Oczywiście osoby z 4 pór roku robią to samo. Rolkarze, deskorolkarze, dzieci na rowerkach bez opieki, nawet rozstawione jakieś pachołeczki do trenowania slalomu na rolkach, serio? Piesi po lewej i po prawej. Często jadę to widzę grymas na twarzy osób, które tam spacerują, że drogą JEDZIE JAKIŚ SAMOCHÓD i muszą się ruszyć na bok. Niektórzy pokazują środkowe palce i wyzywają. Nie chcę wrzucać wszystkich do jednego worka, ale to jest ogromna żenada jak dorośli się zachowują i jaki super przykład dają dzieciom.

Przypominam, że nie ma tam strefy zamieszkania i nie można sobie robić z tej drogi placu zabaw.

Pozdrawiam
Doksycyklina 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Wrz 14, 2014 0:37
Posty: 29
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Cze 15, 2018 21:41    Temat postu: Re: Prośba

Przyłączam się do prośby.

Chociaż jeszcze tam, gdzie nie ma chodnika obecność pieszych po bokach drogi jest dopuszczalna z przyczyn oczywistych, to śmieszy mnie wręcz oburzenie, kiedy jadąc Vivaldiego skręcam w prawo w Schuberta, gdzie jest chodnik przynajmniej do szlabanu Maestro II, a mimo to spotykam mamę pchającą wózek na moim pasie skrętu, czyli pod prąd. Oczywiście jak jakaś Pani prawie wjechała mi w maskę będąc na moim pasie to prawie wezwała policję, że ją rzekomo chciałem rozjechać. Szczerze zaznaczam, że skręcając w prawo w Schuberta naprawdę tego nie widać.

Ja rozumiem, że wózki są ciężkie i krawężnik tego nie ułatwia. Rozumiem też, że niektórym to obojętne czy ktoś w nich wjedzie, albo oni spowodują wypadek, ale narażanie dzieci na takie sytuacje jest skrajnie nieodpowiedzialne.
jakomo 
   

Bywalec


Wiek: 43
Dołączył: Czw Paź 04, 2012 22:32
Posty: 38
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Cze 16, 2018 23:05    Temat postu: Re: Prośba

A mnie to nie przeszkadza. I mam wrażenie, że niektórzy kierowcy myślą, że są tam na aow. Jest to droga dojazdowa i proszę się tam spodziewać dzieci, matek z wózkami a nawet gości na deskorolkach. Jeszcze znak by się przydał, że teren zamieszkały. Tak wam przeszkadza, że musicie przejechać te 100m z prędkością 20 km/h. Oczywiście kultura po obu stronach - widzę że jedzie auto to ustępuję mu drogi. A zwyzywalem gościa, który mnie chciał przejechać bo akurat pisał smsa i prowadził auto.
Doksycyklina 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Wrz 14, 2014 0:37
Posty: 29
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Cze 17, 2018 15:46    Temat postu: Re: Prośba

Vivaldiego też jest drogą dojazdową, a mimo tego nikt tam nie prowadzi szeroko pojętej rekreacji. Także jeśli ktoś chce zmiany znaku, to powinni się tym zainteresować piesi, nie kierowcy. Na chłopski rozum nikt nie chce wyzbyć się większych praw, a takie na Schuberta niestety mają samochody. Niestety znaki i prawo do czegoś zobowiązują, niezależnie czy komuś to przeszkadza, czy nie.
jakomo 
   

Bywalec


Wiek: 43
Dołączył: Czw Paź 04, 2012 22:32
Posty: 38
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Cze 22, 2018 20:42    Temat postu: Re: Prośba

Popieram, Vivaldiego też przerobić na deptak.
Doksycyklina 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Wrz 14, 2014 0:37
Posty: 29
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Cze 22, 2018 21:33    Temat postu: Re: Prośba

Na tor saneczkowy.
jakomo 
   

Bywalec


Wiek: 43
Dołączył: Czw Paź 04, 2012 22:32
Posty: 38
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Cze 25, 2018 17:41    Temat postu: Re: Prośba

Za mały spadek terenu.
Doksycyklina 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Wrz 14, 2014 0:37
Posty: 29
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Lip 08, 2018 20:57    Temat postu: Re: Prośba

Ponawiam prośbę po raz drugi.

Dzisiaj skręcając w prawo zatrzymałem się przed czterema osobami idącymi szpalerem obok chodnika.

Jak powiedziałem, że 10cm obok jest chodnik, to usłyszałem tylko "trzeba było jechać szybciej", dlatego też odpowiadam, że takiego ostrego zakrętu nie da się pokonać szybciej, 20km/h to i tak mój max. =/
Room429 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Sty 15, 2013 20:41
Posty: 49
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Śro Lip 11, 2018 14:33    Temat postu: Re: Prośba

Naucza sie po pierwszym okaleczeniu ...... chyba
Doksycyklina 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Wrz 14, 2014 0:37
Posty: 29
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Lip 12, 2018 11:50    Temat postu: Re: Prośba

Wolałbym, żeby jednak do tego nie doszło. Może tym razem będzie mądry polak przed szkodą, nie po.
wroclaw28 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Gru 03, 2012 21:37
Posty: 58
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Sob Lip 21, 2018 23:23    Temat postu: Re: Prośba

Ale że jak nie robić sobie deptaka? Rozumiem, że zabawy na tej drodze nie powinny mieć miejsca, ale przecież na Maestro 3 też są chyba rodziny, który jeżdżą wózkami i jakoś muszą się dostać z tych budynków dalej? Przecież nie spacerujecie sobie tylko pod blokiem? No chyba, że chodziło tylko o jakieś szaleństwa na rowerach/hulajnogach czy deskorolkach. Skoro nie ma tam chodnika, to zostaje tylko ta droga. Jeżeli chcę przejść dalej w stronę Iwin, to przefrunąć mam? Tam, gdzie jest chodnik to rozumiem - idę chodnikiem. Tam gdzie go nie ma, idę ulicą.
maestro3 
   

Nowy na forum


Wiek: 38
Dołączył: Pią Cze 15, 2018 12:29
Posty: 2
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Sie 05, 2018 14:07    Temat postu: Re: Prośba

Oczywiście, że trzeba przejść. Sam tamtędy chodzę z wózkiem. Lecz jak idę z wóżkiem i widzę nadjeżdżający samochód to schodzę maxymalnie do krawędzi drogi. Inne osoby mają to w dupie i dalej idą środkiem, a samochód ma robić slalom. Jeszcze lepsza sytuacja, wyjeżdżam z osiedla, a tam: Kobieta z wózkiem po lewej, facet z psem po prawej, a między nimi rowerzysta z synkiem. To jest normalne?
Doksycyklina 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Wrz 14, 2014 0:37
Posty: 29
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Śro Sie 08, 2018 13:53    Temat postu: Re: Prośba

Właśnie o to chodzi. Warunki są jakie są, ale nikt nie zabrania ruchu pieszym.
To po prostu dalej jest droga. Mniej uczęszczana, to fakt, ale dalej droga. Na buforowej też ludzie chodzą i używają do tego skrajni, albo pobocza, a nie idą środkiem. O przepisach prawa/główna już nie wspomnę (to dla rowerzystów).
Zenxal 
   

Początkujacy


Dołączył: Wto Sie 14, 2018 15:34
Posty: 8
Skąd: gdańsk

PostWysłany: Pon Sie 20, 2018 21:40    Temat postu: Re: Prośba

ludzie to beznadzieje nie potrafią żyć w zgodzie i symbiozie lepiej się wkurwiać i psuć innym humor
TobiaszZ 
   

Nowy na forum


Wiek: 43
Dołączył: Czw Gru 20, 2018 10:11
Posty: 1
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Gru 20, 2018 10:29    Temat postu: Re: Prośba

Popieram.
Sam jeżdżę tam autem i dojeżdżam jedynie do szlabanu (max 20 km/h), dotąd też jest chodnik. Na palcach jednej ręki można policzyć osoby, które z niego korzystają. Wszyscy jak "święte krowy"... odpowiedzialni rodzice z wózkami czy maluchami na rowerkach, dzieciaki na deskorolkach - MASAKRA!!! Ludzie po co ten chodnik skoro nie wiecie do czego służy? Rozebrać go i zrobić miejsca parkingowe - przynajmniej by się do czegoś przydały. Lud dziki...
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Wrocław

  

osiedla Wrocławia:

  Andaluzja Angel Wings Apartamenty Czysta Apartamenty North Apartamenty Piaskowa Apartamenty przy Mińskiej Apartamenty Rakowiecka Aparthotel Invite Atrium Geo Braterska Brzeska 5 Brzozowe Zacisze Bursztynowa Bursztynowe Butterfly Centauris Centrum Maślic Małych Centrum Partynice Centrum Południowe Corte Verona Cybulskiego 20 Czajkowskiego Cztery Pory Roku Giardini Verona Grójecka 10 Hauke-Bosaka Hubertus Huby Impressio Innova Inwestycja w Leśnicy Jana III Sobieskiego Jesionowy Zakątek Justin Center Kępa Leśnicka Kępa Staromiejska Kiełczów (Milart) Korona Kościuszki - Prądzyńskiego Kręta 10 Krzycka 92 Kukuczki (Milart) Kurkowa 14 Lawendowe Legnicka 17 Literackie Lofty Platinum Lokum di Trevi Lokum Mosiężna Maestro Malownicze Małe Wilczyce Mozaika Mój Grabiszynek Muchobór Wielki-Portero Na Księżu Małym Na Życzliwej Nowy Horyzont Oaza Odra House Odra Tower Ogrody Grabiszyńskie Ogrody Halera Ogrody Reja Olimpia Port Ołtaszyn Park Opolska Orion Osiedle Mieszczańskie Osiedle Odkrywców Park Avenue Parkowa Ostoja Parkowe Parkowe (Budnest) Partynice Pastelowy Gaj Piastowskie Planty Zawidawie Pod Dębami Pod Platanami Pod Przyjaznym Adresem Potokowa Pretficza 40 Promenady Wrocławskie Przy Słowiańskim Wzgórzu Przyjaźni Racławicka Park Rezydencja Borek Rezydencja Dąbie Rezydencja Staromiejska Rodzinna Enklawa Różana Dolina Rumiankowe Sky Tower Słoneczne Sady Słoneczny Zakątek Sol De Levante Stabłowice II Stabłowicka 77 Sułowska Supińskiego 6, 6a Szybka ŚRÓDMIEŚCIE odnowa Tarnogaj Tęczowe Tęczowy Raj - Apart House Trinity Residence Verity Rivage Verity Rosa Verity UpTown Villa Blanca Villa Vratislavia Ville Murano Vratislavia Residence Wilanowskie Willa Gardenia Wille przy Potokowej Wojszyce Klasztorna Zacisze Krzemienieckie Zakątek na Wietrznej Zegarmistrzowska Zielona Etiuda Zielona Pergola Zielona Przystań Zielona Wyspa Zielone Stabłowice Zielone Wzgórze Zielony Szelest Zielony Zakątek Zielony Zakątek Murapol Zimowe Ogrody Złociste Jarzębiny II Złota Podkowa Zwycięska Zwycięska 14c

dzielnice Wrocławia:

  Fabryczna Krzyki Psie Pole Stabłowice Stare Miasto Śródmieście

W REGIONIE:
Jelenia Góra Legnica Wałbrzych Wrocław

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama