portal osiedli, dzielnic i miast

Wrocław Maestro - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Maestro - sprawy osiedlowe » Forum » rolety wewnętrzne
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

rolety wewnętrzne

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
mieszkankaB 
   

Zaglądajacy


Wiek: 34
Dołączył: Wto Sty 22, 2013 20:33
Posty: 17
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Cze 13, 2013 23:07    Temat postu: rolety wewnętrzne

Mam pytanie, czy również macie problem z zakupem rolet wewnętrznych do okien w naszych mieszkaniach? Dowiadywałem się już w kilku salonach sprzedaży i albo przeszkodą jest nawiewnik, albo zbyt wysokie okno balkonowe. Napiszcie proszę gdzie zamawialiście rolety wewnętrzne, będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam.
Episodex 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 37
Dołączył: Czw Sty 03, 2013 11:53
Posty: 327
Skąd: Wrocław, Maestro

PostWysłany: Pią Cze 14, 2013 0:22    Temat postu: Re: rolety wewnętrzne

Ja kupowałem u jednego gościa, który chodził po mieszkaniach niedługo po odbiorach budynku A i pytał czy ktoś chce rolety Smile. Z zamontowaniem nie ma problemu, ani z nawiewnikiem ani z wysokością drzwi balkonowych. Mówię o takich roletach które są w kasecie przyczepianej do framugi i prowadzone równo wzdłuż szyby na prowadnicach. Dodatkowo kaseta i prowadnice są dokładnie w tym samym kolorze co okna więc kompletnie nie widać, że cokolwiek jest zamontowane jeśli rolety są podniesione.

Ja z moich rolet nie jestem jakoś super zadowolony, wg mnie moi rodzice w domku mają lepsze, ale nie wiem jakiej oni mają firmy, bo to było dawno. W każdym razie te rolety co ja mam działają ok i spełniają swoje zadanie Smile. Tylko mam porównanie z tamtymi, które po prostu lżej/wygodniej chodzą, ale pewnie się czepiam na siłę Razz.

Mogę poszukać umowy gdzie jest nazwa firmy i telefon jeśli chcesz. W każdym razie na pewno da się to zamontować i na pewno działa bez problemu. Koszt był chyba 600zł w moim przypadku za 2 okna + drzwi balkonowe, czyli łącznie 6 rolet.
Rafal8 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Kwi 15, 2013 14:51
Posty: 96
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Cze 14, 2013 8:44    Temat postu: Re: rolety wewnętrzne

U mnie również nie było żadnego problemu z montażem rolet wewnętrznych. Zamawiałem w firmie www.lema.pl - według mnie bardzo profesjonalna firma. Najpierw przyjeżdżają na pomiar ze wszystkimi wzornikami, kolorami, modelami itp. dobierasz sobie kolor itp. otrzymujesz wycenę i decydujesz. Rolety sprawdzają się bardzo dobrze, lekko chodzą i również wszystko jest pod kolor okien.
bania19 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Sty 16, 2013 15:11
Posty: 14
Skąd: wrocław

PostWysłany: Pią Cze 14, 2013 19:57    Temat postu: Re: rolety wewnętrzne

a ja na allegro zamówiłem, sam zmierzyłem i zamontowałem, w kasecie oczywiście. Jestem bardzo zadowolony Smile Polecam allegro.
kora1983 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Sob Sty 25, 2014 14:31
Posty: 22
Skąd: Wrocław-Maestro

PostWysłany: Sob Sty 25, 2014 16:42    Temat postu: Re: rolety wewnętrzne

Witam
Czy moze ktos podzielic sie swoim doswiadczeniem i powiedziec czy kasety zamontowane na samej tasmie bez dodatkowego zamocowania ( podobno nie mozna zastosowac haczyka bo nawiewnik przeszkadza) sa trwale i nie odpadaja oraz polecic jakiegos fachowca
Bede wdzieczna
Episodex 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 37
Dołączył: Czw Sty 03, 2013 11:53
Posty: 327
Skąd: Wrocław, Maestro

PostWysłany: Nie Sty 26, 2014 20:53    Temat postu: Re: rolety wewnętrzne

Nie wiem czy myślimy o tym samym typie rolet skoro piszesz o haczyku Wink. Nie wiem gdzie w tych co mam mógłby się haczyk przydać... One były przykręcane na cztery śrubki do drzwi, poniżej wywietrznika.
kora1983 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Sob Sty 25, 2014 14:31
Posty: 22
Skąd: Wrocław-Maestro

PostWysłany: Nie Sty 26, 2014 20:59    Temat postu: Re: rolety wewnętrzne

No wlasnie podobno sa tez takie rolety, ktorych kasete przykleja sie do drzwi okiennych i dodatkowo zeby zapobiec odczepieniu jakims haczykiem sie gdzies zaczepia, jednak wlasnie zastosowanie nawiewnikow w naszych oknach utrudnia lub nawet uniemozliwia zastosowanie tej techniki
Nie chce ingerowac w rame okienna bo strace gwarancje czyli nie chce w niej wiercic ani nic, zastanwiam sie czy kaseta na samym kleju wytrzyma....
bania19 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Sty 16, 2013 15:11
Posty: 14
Skąd: wrocław

PostWysłany: Pon Lut 03, 2014 17:06    Temat postu: Re: rolety wewnętrzne

ja miałem wstępnie przyklejone to w upalny dzień się odklejały i przykręciłem na malutkie wkręciki do ramy tej plastkiwoej ochronnej i gwarancji się nie traci.
skowyrne 
   

Nowy na forum


Wiek: 41
Dołączył: Pią Sty 10, 2014 19:26
Posty: 3
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Mar 17, 2014 16:20    Temat postu: Re: rolety wewnętrzne

Absolutnie nie polecam pana, ktory zostawia swoje ulotki w drzwiach. Od zamówienia minęło prawie 2 miesiące i nadal rolety nie sa założone. Według umowy termin realizacji miał wynosić 14 dni. Dodam, że pieniądze skasował z góry. Absolutnie nie polecam zamawiać u tego pana rolet.
inka1979 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Lut 06, 2014 22:06
Posty: 55
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Mar 17, 2014 21:54    Temat postu: Re: rolety wewnętrzne

a czy to jest firma Harmony Osłony Okienne?
Też zamówiłam u nich rolety Sad
Jesli tak to niezły galimatjas Sad
skowyrne 
   

Nowy na forum


Wiek: 41
Dołączył: Pią Sty 10, 2014 19:26
Posty: 3
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Śro Mar 19, 2014 18:31    Temat postu: Re: rolety wewnętrzne

Dokładnie o tą firmę chodzi: Harmony Osłony Okienne z Ostrowa Wielkopolskiego.
Absolutnie wszystkim odradzam, chyba że ktoś chce czekać 3 miesiące na rolety.
inka1979 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Lut 06, 2014 22:06
Posty: 55
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Śro Mar 19, 2014 20:03    Temat postu: Re: rolety wewnętrzne

no niestety nie potwierdzam tych "rewelacji" na temat tej firmy.
Zaniepokojona tymi informacjami, wysłalam dziś sms'a z zapytaniem kiedy mam sie spodziewac informacji na temat montażu rolet, które zamówiłam 6 marca i niemal natychmiast oddzwoniono z informacją, że w przyszły wtorek będzie montaż.
Jeśli w tym terminie się wyrobią, to raptem 3 tygodnie.
Póki co nie mam zastrzeżeń.

Poczekam do wtorku. Ale wydaje mi się, że wszystko jest póki co OK.
Episodex 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 37
Dołączył: Czw Sty 03, 2013 11:53
Posty: 327
Skąd: Wrocław, Maestro

PostWysłany: Śro Mar 19, 2014 21:05    Temat postu: Re: rolety wewnętrzne

Jak ja brałem rolety u fachowca, o którym pisałem wyżej to rolety były za 2 dni zamontowane, a zaliczki wziął 100zł, więc ta firma, o której piszecie chyba jednak faktycznie dziwna...
RoachX 
   

Początkujacy


Dołączył: Wto Mar 04, 2014 12:25
Posty: 8
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Mar 20, 2014 9:51    Temat postu: Re: rolety wewnętrzne

Też się zastanawiam nad roletmi, ale obawiam się jednego - mamy piękne dwuskrzydłowe okna i nie chciałbym rezygnować z możliwości ich pełnego otwierania. W poprzednim mieszkaniu mieliśmy montowane do ramy i było pozamiatane - okno otwierało się tylko pod kątem 60 stopni, przy czym nie uniknąłem uszkodzenia wnęki okna przez nieuwagę. Jak to jest u Was rozwiązane? U siebie patrzyłem, to nie ma szans, żeby szpula rolety odstawała od ramy okna - jeśli odstaje powyżej 5mm, to ogranicza się kąt otwarcia.

Opcją jest montaż rolety czołowo na ścianie i temu rozwiązaniu jestem najbliższy. Inna sprawa, że wkrętami nie niszczę nienaprawialnie ram okna, a niestety płótno rolety, szczególnie w kuchni, brudzi się i wymaga wymiany. Kilka wkręceń - wykręceń i trzeba montować w innym miejscu, albo użyć większego wkręta.
AgnieszkaC 
   

Bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Pon Mar 18, 2013 20:32
Posty: 47
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Mar 20, 2014 11:01    Temat postu: Re: rolety wewnętrzne

RoachX napisał:
Też się zastanawiam nad roletmi, ale obawiam się jednego - mamy piękne dwuskrzydłowe okna i nie chciałbym rezygnować z możliwości ich pełnego otwierania. W poprzednim mieszkaniu mieliśmy montowane do ramy i było pozamiatane - okno otwierało się tylko pod kątem 60 stopni, przy czym nie uniknąłem uszkodzenia wnęki okna przez nieuwagę. Jak to jest u Was rozwiązane? U siebie patrzyłem, to nie ma szans, żeby szpula rolety odstawała od ramy okna - jeśli odstaje powyżej 5mm, to ogranicza się kąt otwarcia.

Z tego samego powodu zrezygnowałam z rolet dzień noc montowanych do skrzydeł okiennych.
Jeśli faktycznie chcesz coś na oknie, a nie nad oknem, to może roletka rzymska? Też trochę wystaje, ale mniej niż zwykła roleta. Poszukaj w necie. Rozwiązanie o tyle fajne, że można ściągać materiał do prania i nie trzeba przy tym odkręcać mechanizmu od okna. Są tego różne rodzaje.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Wrocław

  

osiedla Wrocławia:

  Andaluzja Angel Wings Apartamenty Czysta Apartamenty North Apartamenty Piaskowa Apartamenty przy Mińskiej Apartamenty Rakowiecka Aparthotel Invite Atrium Geo Braterska Brzeska 5 Brzozowe Zacisze Bursztynowa Bursztynowe Butterfly Centauris Centrum Maślic Małych Centrum Partynice Centrum Południowe Corte Verona Cybulskiego 20 Czajkowskiego Cztery Pory Roku Giardini Verona Grójecka 10 Hauke-Bosaka Hubertus Huby Impressio Innova Inwestycja w Leśnicy Jana III Sobieskiego Jesionowy Zakątek Justin Center Kępa Leśnicka Kępa Staromiejska Kiełczów (Milart) Korona Kościuszki - Prądzyńskiego Kręta 10 Krzycka 92 Kukuczki (Milart) Kurkowa 14 Lawendowe Legnicka 17 Literackie Lofty Platinum Lokum di Trevi Lokum Mosiężna Maestro Malownicze Małe Wilczyce Mozaika Mój Grabiszynek Muchobór Wielki-Portero Na Księżu Małym Na Życzliwej Nowy Horyzont Oaza Odra House Odra Tower Ogrody Grabiszyńskie Ogrody Halera Ogrody Reja Olimpia Port Ołtaszyn Park Opolska Orion Osiedle Mieszczańskie Osiedle Odkrywców Park Avenue Parkowa Ostoja Parkowe Parkowe (Budnest) Partynice Pastelowy Gaj Piastowskie Planty Zawidawie Pod Dębami Pod Platanami Pod Przyjaznym Adresem Potokowa Pretficza 40 Promenady Wrocławskie Przy Słowiańskim Wzgórzu Przyjaźni Racławicka Park Rezydencja Borek Rezydencja Dąbie Rezydencja Staromiejska Rodzinna Enklawa Różana Dolina Rumiankowe Sky Tower Słoneczne Sady Słoneczny Zakątek Sol De Levante Stabłowice II Stabłowicka 77 Sułowska Supińskiego 6, 6a Szybka ŚRÓDMIEŚCIE odnowa Tarnogaj Tęczowe Tęczowy Raj - Apart House Trinity Residence Verity Rivage Verity Rosa Verity UpTown Villa Blanca Villa Vratislavia Ville Murano Vratislavia Residence Wilanowskie Willa Gardenia Wille przy Potokowej Wojszyce Klasztorna Zacisze Krzemienieckie Zakątek na Wietrznej Zegarmistrzowska Zielona Etiuda Zielona Pergola Zielona Przystań Zielona Wyspa Zielone Stabłowice Zielone Wzgórze Zielony Szelest Zielony Zakątek Zielony Zakątek Murapol Zimowe Ogrody Złociste Jarzębiny II Złota Podkowa Zwycięska Zwycięska 14c

dzielnice Wrocławia:

  Fabryczna Krzyki Psie Pole Stabłowice Stare Miasto Śródmieście

W REGIONIE:
Jelenia Góra Legnica Wałbrzych Wrocław

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama